Vandens sporto šakos - Naujienos

Sau02

Tikslas – plaukti greičiau nei Rūta

Kotryna T

Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio ketvirtos vietos laimėtoja Kotryna Teterevkova tikina, kad ją pralaimėjimai grūdina labiau nei pergalės.

Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos dešimtokė plaukikė Kotryna Teterevkova ilgai prisimins šių metų kovą vykusias Lietuvos plaukimo atviras žiemos pirmenybes Kauno „Girstučio“ baseine. Tąkart 100 m krūtine varžybose ji du kartus (per atrankos varžybas ir finale) rungtyniavo su Londono olimpine čempione Rūta Meilutyte.
Rūta – jaunosios plaukikės idealas, ji atidžiai seka jos startus, analizuoja rezultatus. Tada Kaune iššūkiui su visame pasaulyje garsia plaukike Kotryna rengėsi ramiai, buvo susitelkusi į plaukimo takelį. Žinoma, nugalėti Rūtą buvo nerealu, juk Kotrynai dar tik penkiolika, trūksta patirties, bet jaunatviško entuziazmo ir ambicijų jaunajai sportininkei pakanka.
Lietuvos žiemos pirmenybių atrankos plaukimą Kotryna Rūtai pralaimėjo ir atplaukė antra. Laukė dar vienas egzaminas – finalas. Olimpinė čempionė greičiausiai įveikė distanciją (1 min 7,47 sek.), o Kotryna liko antra ir pelnė sidabrą (1 min. 12,47 sek.).
„Finale nuo Rūtos atsilikau mažiau, plaukiau greičiau. Tuo ypač džiaugiausi“, – akistatą su R.Meilutyte plaukimo takelyje gerai prisimena mergina.
Jaunąją plaukikę ypač motyvuoja šiemet per Europos jaunimo vasaros olimpinį festivalį Dėre užimta aukšta ketvirta vieta ir per pusfinalio varžybas sekunde pagerintas asmeninis rezultatas – 1 min. 10,36. Nuo bronzos medalio vilnietę teskyrė 0,72 sek. Savo pasirodymu Kotryna liko patenkinta. Ji į Vengriją vyko turėdama dvyliktą rezultatą, o olimpiniame festivalyje liko ketvirta. Tai buvo jos antrasis olimpinis jaunimo festivalis, debiutas įvyko 2015-aisiais Tbilisyje.