Dvikovės sporto šakos - Naujienos

Kov27

Sostinėje vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių dziudo čempionatas

Kovo 24 d., Vilniuje, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre, vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių visų amžių dziudo čempionatas. Čempionate dalyvavo sportininkai ne tik iš sostinės, bet ir iš Klaipėdos, Ukmergės, Šilutės bei Pabradės. Regėjimo negalią turintys sportininkai buvo pagerbti Europos Parlamento nario Rolando Pakso apdovanojimais, medaliais ir taure už geriausią techniką čempionate. Pagerbti nugalėtojus atvyko R. Pakso dukra Inga Stumbrienė ir jo padėjėja Giedrė Balutytė.

Šiais metais Vilniečiai buvo neaplenkiami, visus aukso medalius jaunųjų sportininkų tarpe iškovojo Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) atletai. Vaikų grupėje čempionais tapo Gintaras Brazdeikis, Ivanas Bolšekov, Deividas Petronis. Mergaičių grupėje nenugalima buvo Monika Aželionytė. Monika ne tik geriausiai pasirodė tarp mergaičių, absoliučioje kategorijoje ji nugalėjo ir visus bendraamžius berniukus. Todėl nenuostabu, kad už geriausią techniką taurė atiteko būtent šiai jaunajai žvaigždei. Vilniečių treneris Darius Jukonis pasidžiaugė sportininkų pasiektais rezultatais, jų ryžtu bei išlietu prakaitu sunkių treniruočių metu. „Darbas su šiais sportininkais reikalauja didelio dėmesio bei atsakingumo“ , – teigė treneris.

Suaugusiųjų tarpe absoliučioje kategorijoje čempionu tapo Osvaldas Bareikis. Sportininkas iš Ukmergės yra puikios fizinės formos ir turi vilčių pakliūti į 2016 m. vasaros Olimpines žaidynes, kurios vyks Rio de Žaneire.

Didelį dėmesį negalią turintiems sportininkams skyrė VMSC direktorius Marius Jukonis. Jo nuomone, sportas turi būti atviras ne tik sveikiems bei aukštų rezultatų siekiantiems sportininkams, bet ir tiems, kurie yra likę nuošalyje dėl tam tikros negalios.