Individualios sporto šakos - Naujienos

Bir30

„Gintarinių irklų“ regata

2023 m. birželio 23–25 d. Trakuose, Galvės ežere, vyko 61-oji „Gintarinių irklų“ regata, kurioje dalyvavo 408 irkluotojai iš trylikos pasaulio šalių.

Pirmą kartą regatoje pasirodė irkluotojai iš Ispanijos, JAV, atvyko aštunvietė iš Didžiosios Britanijos, o į regatos programą buvo įtraukta ir jaunių valčių klasės.

Sėkmingai šioje regatoje pasirodė Sostinės sporto centro auklėtiniai.

Vaikinų jaunių vienviečių valčių klasėje iš viso dalyvavo 29 irkluotojai. Geriausią rezultatą parodė Geraldas Gavrilovas, buvęs I. Domarkaitės auklėtinis, šiuo metu treniruojamas T. Valčiuko, iškovojęs bronzos medalį. Dominykas Motiejūnas (finalas „B“ – 1 vieta, bendra – 7), Paulius Petkevičius (finalas „C“ – 5 vieta, bendra – 17). Kasparas Staliūnas ir Vykintas Unčiūra atrankoje nepateko į šiuos finalus.

Merginų jaunių vienviečių valčių klasėje dalyvavo 3 Sostinės sporto centro irkluotojos. Deivilė Binkytė (treneris T. Valčiukas) finale „A“ liko šešta, Saulė Butvilaitė (trenerė A. Tamulevičienė) – ketvirta, o Gabija Stankevičiūtė (treneris V. Leknickas) iškovojo bronzos medalį. Iš viso rungtyje dalyvavo 12 irkluotojų.

Jaunių merginų porinių keturviečių klasėje Saulė Butvilaitė kartu su Kauno irkluotojomis iškovojo aukso medalį.

Gabija Stankevičiūtė ir Dominykas Motiejūnas taip pat startavo suaugusių lengvo svorio vienviečių valčių klasėje. Gabija abi dienas buvo greičiausia ir džiaugėsi iškovotais prizais ir medaliais. Rugpjūčio mėnesio pradžioje Gabijos laukia atsakingi startai Pasaulio U19 irklavimo čempionate Paryžiuje, olimpinėje irklavimo trasoje. Apie svarias pergales šiame čempionate dar anksti kalbėti, bet tai motyvacija siekti dar aukštesnių rezultatų ateityje. Dominykas lengvo svorio vienviečių finale „A“ liko šeštas. Iš viso šioje valčių klasėje startavo 12 irkluotojų.

„Gintarinių irklų“ regatoje, suaugusių irkluotojų grupėje, startavo ir Lukas Stankevičius (treneris V. Leknickas). Šeštadienį vienviečių valčių klasėje finale „B“ užėmė trečią vietą (9 bendra), o sekmadienio starte, finale „A“ nežymiai pralaimėjo Sakartvelo atstovui ir liko ketvirtas. Šioje valčių klasėje pirmą varžybų dieną dalyvavo 20 sportininkų.

Vienviečių valčių klasėje, suaugusių grupėje dalyvavo Ugnė Rudaitytė. Abi dienas irklavo stabiliai ir pagrindiniuose finaluose „A“ užėmė ketvirtą ir penktą vietas.

Keturviečių porinių valčių klasėje, Lietuvos rinktinės sudėtyje, startavo Ūla Jonušaitė. Abi dienas ši perspektyvi komanda parodė puikius laikus ir iškovojo pirmas vietas. Liepos viduryje Ūlos laukia atsakingi startai Pasaulio U23 irklavimo čempionate Bulgarijoje.

Didelis būrys jaunųjų Sostinės sporto centro irkluotojų startavo kitose valčių klasėse. Jaunių keturviečių porinių klasėje startavo net dvi komandos. T. Valčiuko ir A. Tamulevičienės jungtinė komanda Vykintas Unčiūra, Jorintas Jakniūnas, Gedimnas Gudaitis, Geraldas Gavrilovas finale „A“ buvo šešti, o Paulius Petkevičius, Motiejus Valčiukas, Justinas Umbrasas ir Ivars Liepis finale „B“ iškovojo antrą vietą, bendroje įskaitoje liko aštunti.

Linkime Sostinės sporto centro irkluotojams ir jų treneriams V. Lenickui, A. Tamulevičienei, A. Blažoniui, T. Valčiukui sėkmingų startų kitose regatose bei čempionatuose.