Individualios sporto šakos - Naujienos

Rgp16

Iš pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato Vilniaus miesto sporto centro atstovai grįžo su bronzos medaliais

Šiaurinėje Portugalijos dalyje, Agueda miestelyje liepos 24-31 dienomis vyko svarbiausias metų startas – pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas. Kartu su Lietuvos rinktine į pasaulio čempionatą išvyko ir  šeši vilniečiai: Jonas Maišelis, Algirda Zaliauskaitė, Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė,  Aidas Žigilėjus ir Eglė Rubaževičiūtė.

Sudėtingoje ir didelės ištvermės reikalaujančioje ilgoje trasoje jaunimo merginų grupėje Viktorija Michnovičiškovojo trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliu. Šioje distancijoje mergina nusileido tik čekei Veronikai Kubinovai ir prancūzei Constance Devillers.

Beveik visi vilniečiai lipo ant podiumo estafetės rungtyje. Viltys iškovoti geras pozicijas estafetės rungtyje pasiteisino – merginų jaunimo komanda į Lietuvą parsivežė bronzos medalius, o vyrų bei moterų komanda iškovojo garbę stovėti ant podiumo pakylos, atitinkamai iškovoję 5 ir 6 vietas.

Lietuvos jaunimo merginų komandą sudarė vien vilnietės – Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė ir Eglė Rubaževičiūtė. Lietuvių merginų trijulė finišo tiesiojoje išplėšė pergalę prieš prancūzes, o greičiu nusileido tik Čekijos ir Rusijos komandoms.

Po dramatiškos kovos finišo tiesiojoje pozicijas pagerino ir Lietuvos vyrų elito komanda kartu su pirmuose dviejuose etapuose startavusiais Regimantu Kavaliausku bei Šarūnu Dmukausku priešaky. Paskutiniame etapeLietuvos vyrų rinktinės lyderis, Vilniaus MSC  atstovas JonasMaišelis, startavęs iš devintosvietos Lietuvos komandai išplėšė penktąją vietą. Trasos pabaigoje J. Maišelis varžėsi su austru Andreas Waldmann‘u, kol galiausiai finišo tiesiojoje  išsiveržė į priekį. Vietą ant pakylos laipteliu aukščiau lėmė pranašumas vos per pusę dviračio rato. Medaliais pasidabino Čekijos, Rusijos ir Prancūzijos sportininkai.

Moterų elito grupėje paskutiniu etapu važiavusi Vilniaus MSC atstovė Algirda Zaliauskaitė finišo liniją kirto šešta. Sportininkė taip pat puikiai buvo pasirodžiusi sprinto varžybose, kur užėmė aukštą 12-ą vietą. Lietuvos komandą taip pat sudarė Ramunė Arlauskienė bei Gabrielė Andrašiūnienė. Prizines vietas iškovojo Suomijos, Rusijos ir Čekijos atstovės.

Po pergalingo pasirodymo ilgoje trasoje V. Michnovič teigė, kad orientavimosi prasme trasa nebuvo sudėtinga: „Visąlaiką buvo į punktus tik du variantai – arba pro kairę arba pro dešinę, ir dažniausiai buvo aiškiai matyti, kuris variantas yra geresnis“. Sportininkė taip pat gerai pasirodė ir vidutinės distancijos trasoje, kur iškovojo aukštą 6-ą vietą.

Asmeninėse sprinto varžybose aukštą 12-ą vietą moterų grupėje iškovojusi A. Zaliauskaitė teigė pasirodymu likusi patenkinta, tačiau kartu ir nustebusi:„Man sprintas – pati neparankiausia rungtis, nemoku labai greitai orientuotis, todėl iš sprinto nesitikėjau aukštų rezultatų. Tačiau šis sprintas buvo kitoks – čia didžioji trasos dalis buvo miške ir orientuotis nebuvo sudėtinga“.

Viso čempionate dalyvavo 270 orientacininkų iš 20 šalių.

Kitas svarbus orientavimosi sporto  kalnų dviratininkų startas laukia Kaune, kur rugsėjo 28- spalio 2 dienomis vyks pasaulio OSKD taurės varžybos.

16_Aidas 16_Jonas 16_Merginos jaunimas 16_Moterys 16_OSKD Rinktine 16_Viktorija 16_Vyrai

 

Nuotraukos: Orienteering.lt (Donatas Lazauskas)