Individualios sporto šakos - Naujienos

Lie24

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate – VMSC sportininkų pergalės

Liepos 19-21 dienomis, Trakuose įvyko Atviras Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas.
Jame dalyvavo svečiai iš Suomijos, Lenkijos, Rusijos ir Estijos. Tai pačios pagrindinės Lietuvos irkluotojų varžybos, po kurių galutinai sudaroma Lietuvos rinktinė artėjančiam Pasaulio čempionatui, kuris įvyks rugpjūčio 22-25 dieną Segete (Vengrija). Vengrijoje bus dalinami pirmieji kelialapiai į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Čempionate dalyvavo VMSC sportininkai, kurie varžėsi 200m, 500m, 1000m distancijose.

Pirmąją dieną vyko 500m plaukimai, kuriuose baidarių dviviečių (K-2) 500m distancijoje Arina Kavaliauskaitė ir Gabija Šeškutė užėmė 3-ąją vietą, Karina Martyniuk – 5-ąją,  o Gustė Surdokaitė su kolege iš Panevėžio iškovojo 6-ąją vietą. Po neilgos pertraukos bene merginos sėdo į baidarę keturvietę (K-4)  500m. Pirmąją vietą iškovojo ir Lietuvos čempionėmis tapo Karina Martyniuk, Gabrielė Mažeikaitė ir Ieva Juškaitė, 3-ąją – Gustė Surdokaitė, Arina Kavaliauskaitė ir Žymantė Prakapavičiūtė.
Vyrų grupėje baidarėje keturvietėje (K-4) 500m, jau antri metai iš eilės nenugalimi liko Simono Maldonio įgula, kurie laimėjo savo finalą ir užtikrintai iškovojo galimybę dalyvauti pasaulio čempionate ir kovoti dėl pirmųjų kelialapių į olimpines žaidynes.

Antroji diena nepraėjo be skambių pergalių. Lukas Šakalys rungtyje vienviete baidare (K-1) 1000m metrų distacijoje tapo Lietuvos čempionu. Gabija Šeškutė, Gustė Surdokaitė, Arina Kavaliauskaitė ir Žymantė Prakapavičiūtė baidarėje keturvietėje užėmė 3-iąją vietą, Karina Martyniuk – 4-ąją.

Trečioji dieną buvo pati greičausia, nes vyko sprinto rungtis 200m metrų distancijoje.  Rungtyje dvivietė baidarė Arina Kavaliauskaitė ir Gabija Šeškutė užėmė 2-ąją vietą , o rungtyje baidarė keturvietė kartu su Guste Surdokaite ir Žymante Prakapavičiute merginos per plauką netapo čempionėmis ir tenkinosi 2-ąją vieta. 3-iąją vietą užėmė Karina Martyniuk, Gabrielė Mažeikaitė ir Ieva  Juškaitė. Dvivietės baidarės rungtyje 5-ą vietą iškovojo Karina Martyniuk kartu su Gabriele Mažeikaite. Artūras Seja vainikavo varžybas iškovodamas sunkią pergalę paskutiniuose metruose prieš Igną Navakauską ir tapo Lietuvos čempionu, kovosiančiu Segete dėl kelialapio į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Lietuvos čempionate gausybę medalių susižėrė Henrikas Žustautas. Europos ir Europos žaidynių čempionas iškovojo net šešis aukso medalius. Dviviečių kanojų rungtyje Henrikas Žustautas triumfavo kartu su Ilja Dovidovskiu, keturviečių kanojų varžybas laimėjo kartu su Ilja Dovidovskiu ir Jevgenijumi Kuračionoku, o kartu su šiais sportininkais ir Žygimantu Jadevičiumi iškovojo pergalę C-4 1000 m. varžybose. Antrąją vietą iškovojo Artūras Golovač su įgula iš Kauno ir Visagino.