Individualios sporto šakos - Naujienos

Rgs28

Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas

Savaitgalį Ignalinoje paaiškėjo Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionai sprinto ir ilgoje trasose. Dvi dienas orientacininkai varžėsi net ik dėl čempionato apdovanojimų, bet ir teisės atstovauti Lietuvai penktadienį Kaune prasidėsiančiame finaliniame Pasaulio taurės etape.

Šeštadienį dviratininkai varžėsi sprinto trasoje. Moterų grupėje čempione tapo AlgirdaZaliauskaitė (Vilniaus m. sporto centras/OK „Perkūnas“), 6 kilometrų su 27 kontroliniais punktais trasą įveikusi per 27 min. 8 sek. Antrą vietą užėmė Gabrielė Andrašiūnienė (Šiaulių „Sakas“), pralaimėjusi 18 sek., o trečią – Karolina MickevičiūtėJuodišienė (Vilniaus „Fortūna“), čempionei nusileidusi 1 min. 12 sek.

„Žinojau, kad trasos pradžioje laukia labai tankus takelių tinklas, todėl startavau gan lėtai, atidžiai orientavausi. Vėliau prasidėjo geresni keliai ir tada jau „spaudžiau“. Trasoje padariau dvi klaidas: vienoje vietoje įvažiavau į tvora aptvertą teritoriją, tad teko apsisukti ir išvažiuoti. Kitoje vietoje per žemai nusileidau ir teko papildomai sukilti į kalną“, – pasakojo AlgirdaZaliauskaitė.

Vyrų grupėje nugalėjo Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Maišelis (Vilniaus m. sporto centras/OK „Perkūnas“), trasoje sugaišęs 30 min. 28 sek. Antrą vietą iškovojo Regimantas Kavaliauskas (Telšių „Telšiai“), atsilikęs tik 8 sek., o trečią – Šarūnas Dmukauskas (Ignalinos „Būdakalnis“), pralaimėjęs 21 sek. Vyrai turėjo įveikti 9,7 kilometrų su 29 kontroliniais punktais trasą.

„Sprinto trasa tikrai buvo gera. Gal kaip sprintui 5 min. per ilga, bet man visgi patiko. Trasoje sekėsi neblogai, bet esu ir geriau pasirodęs. Padariau 2-3 klaidas, kurios kainavo apie 1,5 minutės. Parodomajame punkte sakė, kad važiuoju panašiu laiku kaip varžovai, tad pabaigoje stengiausi susikoncentruoti, spausti kiek galiu ir laimėjau“, – sakė Jonas Maišelis.

Sekmadienį Lietuvos žiemos sporto centre buvo varžomasi dėl ilgos trasos apdovanojimų. Moterų grupėje nugalėjo Karolina MickevičiūtėJuodišienė (Vilniaus „Fortūna“), trasoje užtrukusi 1 val. 55 min. 39 sek. Antrą vietą AlgirdaZaliauskaitė(Vilniaus m. sporto centras/OK „Perkūnas“), pralaimėjusi 34 sek., o trečią – Asta Šimkonienė (Kauno „Medeina“), atsilikusi 4 min. 33 sek. Moterys turėjo įveikti 30,4 kilometro su 26 kontroliniais punktais trasą.

Vyrų elito grupėje nugalėjo Šarūnas Dmukauskas (Ignalinos „Būdakalnis“), 39,1 kilometro su 30 kontrolinių punktų įveikęs per 1 val. 57 min. 12 sek. Antrą vietą užėmė Jonas Maišelis (Vilniaus m. sporto centras/OK „Perkūnas“), atsilikęs 3 min. 21 sek. Trečią vietą užėmė Regimantas Kavaliauskas (Telšių „Telšiai“), pralaimėjęs 7 min. 4 sek.

Jau šį penktadienį Kaune prasidės pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės finalo etapas, kuriame startuos ir Jonas Maišelis, ir AlgirdaZaliauskaitė.  Varžybose startuos per 120 pajėgiausių sportininkų iš 17 pasaulio šalių. Ketvirtadienį 17 val. Kauno Rotušės aikštėje vyks nuotaikingas varžybų atidarymas su Radistais, o jau penktadienį sportininkai stos į ilgos trasos varžybų startą. Šeštadienį bus varžomasi vidutinėje trasoje, o sekmadienį – sprinto trasoje.

Nuotraukos: Orienteering.lt (Donatas Lazauskas)

 

lc1 lc2 lc3 lc4 lc5 lc6 lc7 lc8