Lengvoji atletika - Naujienos

Vas24

Antrasis Olimpinių žaidynių dalyvis – Edis Matusevičius

Įsibėgėjant 2020 metams norime pristatyti antrąjį Vilniaus miesto sporto centro Olimpinių žaidynių kelialapio turėtoją – lengvaatletį, ieties metiką, Edį Matusevičių.

Vilniuje gimęs ir augęs sportininkas čia ir pradėjo savo sėkmingą sportininko karjerą. Sportininkas lengvąja atletika susidomėjo mamos dėka, kuri tuo metu buvo lengvosios atletikos trenerė, todėl Edis nuo mažens vaikščiojo į šios sporto šakos treniruotes, bėgiodavo, šokinėdavo į aukštį, į tolį, stumdydavo rutulį ir mėtydavo kamuoliuką, po kurio laiko perėjo prie ieties metimų rungties. Tuo pat metu Edžio vyresnysis brolis taip pat treniravosi mėtydamas ietį. Edžiui atrodė, jog brolio ietis skrenda labai toli, todėl nuo to laiko būsimas olimpietis labai pamėgo lengvąją atletiką bei ieties metimo rungtį. Šiuo metu sportininką treniruoja jo tėtis – Edmuntas Matusevičius, ir kartu siekia vieno tikslo – sėkmingo pasirodymo Tokijo Olimpinėse žaidynėse.

Kiekvienas sportininkas turi savo autoritetą, lengvaatletis orientuojasi į pačius geriausius bei priduria, jog kaip autoritetas jam yra pasaulio rekordininkas – Jan Zelezny, kurio technika Edžiui atrodo tobula. Šis Čekijos lengvaatletis daug kartų ietį yra metęs už 90 m ribos, to siekia ir mūsų šalies sportininkas.

Edis laisvalaikiu mėgsta žiūrėti filmus, serialus, taip pat žaisti stalo bei kompiuterinius žaidimus. Asmeniškai mėgstamiausias lengvaatlečio filmas yra „Interstellar“, o mėgstamiausi serialai yra net keli: „Game of Thrones“, „Stranger Things“, „Chernobyl“ ir „Black Mirror“. Sportininkas, paklaustas apie mėgstamiausią muzikos žanrą, jo neįvardina, teigia, jog klauso visko ir vieną dieną tai gali būti „AC/DC“, kitą dieną „Coldplay“ ar „Eminem“.

Lengvaatletis keliaudamas po daugybę įvairių užsienio valstybių pasakoja, jog įdomiausia buvo nuvykti į Japoniją, kadangi ši šalis lengvaatletį labai traukia savo kultūra. Ten nuvykęs sportininkas nenusivylė bei pamatė kitokius miestus, žmones bei kultūrą nei gimtojoje Lietuvoje.

Sportininkui susikaupti prieš kiekvienas varžybas padeda tikslo siekimas, kurį yra užsibrėžęs. Kol tikslas nėra pasiektas, sportininkas neleidžia sau atsipalaiduoti varžybų metu. Po svarbių varžybų, viduryje sezono sportininkas taip pat sau neleidžia per daug atsipalaiduoti, nes visada laukia ateinančios varžybos, tad nusiteikimas ir susikaupimas lieka maksimalus iki pat sezono pabaigos. Pasibaigus paskutinėms sezono varžyboms sportininkas teigia, jog jo kūnas ir galva patys atsipalaiduoja, nereikia nieko specialaus taikyti ar daryti.

Praėjusį sezoną sportininkas prisimena su labais gerais įspūdžiais. Didžiausias pasiekimas – patekimas į Olimpines žaidynes, įvykdžius olimpinį normatyvą. Lietuvos lengvosios atletikos čempionate ietį švystelėjęs 89,17 m Edis Matusevičius garantavo sau vietą olimpinėse žaidynėse bei pasiekė ketvirtą geriausią sezono rezultatą pasaulyje. 23 metų sportininkas „Universiados” varžybose iškovojo sidabro medalį, Europos-JAV mače užėmė 3 vietą, o Europos komandiniame čempionate iškovojo aukso medalį. Sezono metu lengvaatletis ietį net 10 kartų numetė toliau nei 82 metrai, taip sportininkas pademonstruodamas savo stabilumą viso sezono metu. Edis Matusevičius pagerino savo asmeninį rekordą net kelis kartus, sugrįžus po traumos. Deja, praėjusio sezono metu lengvaatlečiui nepavyko išlaikyti geros sportinės formos, atsirado traumų, o ilgas sezonas lėmė tai, kad svarbiausiose varžybose nepasisekė pasiekti finalo, kurio sportininkas taip troško.

Ateinantiems metams lengvaatletis kelia dar didesnius tikslus, pagrindinis tikslas – pasiekti ir pagerinti asmeninį rekordą bei kuo sėkmingiau pasirodyti Olimpinėse žaidynėse – tai reiškia pateikti į finalą ir ten būti kuo aukštesnėje vietoje. Taip pat lengvaatletis tikisi būti pakviestas į Deimantinės lygos etapus. Edis šiuo metu treniruojasi Portugalijoje, netrukus laukia grįžimas į Lietuvą, o po to – į Japoniją, Ispaniją, po kurių beliks tik paskutinis pasiruošimo etapas prieš Olimpines žaidynes ir svarbiausias šių metu startas.

Edis šiais olimpiniais metais norėtų visiems palinkėti užsispyrimo, darbštumo, pasitikėjimo savimi, sveikatos bei didžiausių pergalių ir pasiekimų.

Nuotr. Alfredo Pliadžio ir iš sportininko Edžio Matusevičiaus asmeninio albumo.