Lengvoji atletika - Naujienos

Lie16

Lengvaatlečių pergalės paženklintos Lietuvos rekordu!

Šiomis dienomis įvyko daugybė tarptautinių lengvosios atletikos varžybų bei čempionatų, kuriose labai stipriai sužibėjo Vilniaus miesto sporto centro lengvaatlečiai.

Sėkmingiausiai pasirodė bei Lietuvos rekordą pagerino ieties metikas Edis Matusevičius. Pasaulio studentų Universiadoje ieties metimo rungties kvalifikacijoje lengvaatletis ietį numetė 84,93 m.  ir pagerino savo paties bei Lietuvos rekordą. Finale sportininkas pasirodė šiek tiek kukliau, paskutiniu bandymu ietį numetė 80,07 m bei šiuo rezultatu iškovojo sidabro medalį. Sveikiname sportininką bei jo trenerį Edmuntą Matusevičių.

nuotr. LLAF

Dar vienas labai sėkmingas pasirodymas įvyko Švedijos mieste Jevlėje, kuriame vyko Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionatas. Puikų rezultatą pademonstravo trišuolininkė Diana Zagainova, kuri jau pirmuoju savo bandymu  įsiveržė į priekį ir nebe užleido lyderės pozicijų iki pat varžybų pabaigos bei tapo šios rungties čempione, nušokusi 13,89 m. Diana Zagainova tapo vos penktąja sportininke šiose varžybose laimėjusi aukso medalį. Sveikiname sportininkę bei jos trenerį Kęstutį Šapką.

nuotr. R. Trakio

Liepos 12-13 dienomis vyko Baltijos šalių jaunimo ir jaunučių komandinis čempionatas, kuriame labai sėkmingai taip pat pasirodė Vilniaus miesto sporto centro lengvaatlečiai, jaunimo amžiaus grupėje:

100 m bėgimo rungtyje 3 vietą iškovojo Gunda Jakimavičiūtė, sportininkė distanciją įveikė per 12,29 sek. Sveikiname sportininkę ir jos trenerę Eriką Žiupkienę.

400 m bėgimo rungtyje 3 vietą iškovojo Dovilė Bedalytė, lengvaatletė distanciją įveikė per 58,47 sek. Sveikiname sportininkę ir jos trenerę Laimutė Juchnevičienę.

400 m barjerinio bėgimo rungtyje 2 vietą užėmė Hanna Zikejeva, sportininkė distanciją įveikė per 1:02,89 min. Sveikiname sportininkę ir jos trenerę Ireną Jefimovą.

Šuolio į aukštį rungtyje 2 vietą užėmė Gintarė Tirevičiūtė, šuolininkė įveikė kartelę pakeltą į 1,73 m aukštį. Sveikiname sportininkę bei jos trenerę Tatjaną Krasauskienę.

Mišriame estafetiniame bėgime 4×400 m 3 vietą iškovojo Lietuvos komanda, kuriai atstovavo dvi Vilniaus miesto sporto centro lengvaatletės Deimantė Bedalyte ir Hanna Zikejeva, sveikiname šias sportininkes bei jų treneres.

Jaunučių amžiaus grupėje sėkmingus pasirodymus surengė šie lengvaatlečiai:

1500 m bėgimo rungtyje 3 vietą iškovojo Akvilė Bučytė, sportininkė distanciją įveikė per 5:00,14 min. bei mažiau nei sekunde aplenkė kitą Lietuvos atstovę Karoliną Bliujūtę, kuri tenkinosi šioje distancijoje 4-tąja vieta. Sveikiname sportininkę bei jos trenerę Giedrę Kupstytę.

1500 m bėgimo rungtyje vaikinų grupėje 3 vietą iškovojo Alanas Griško, sportininkas šią distanciją įveikė per 4:24,50 min. Sveikiname sportininką bei jo trenerę Jūratę Strumskytę-Razgūnę.

Merginų estafetiniame bėgime 100+200+300+400 m rungtyje Lietuvos komanda iškovojo 2 vietą, kuriai atstovavo dvi Vilniaus miesto sporto centro sportininkės Kotryna Uzialaitė ir Dovilė Bedalytė. Sveikiname sportininkes bei jų trenerę Laimutė Juchnevičienę.

Sėkmingi pasirodymai tęsėsi ir už Europos ribų, lengvaatlečiai puikiai pasirodė Rusijoje. Ufos mieste vyko 53-osios Tarptautinės vaikų žaidynės. Šiose žaidynėse puikiai pasirodė dvi jaunosios Vilniaus miesto sporto centro lengvaatletės, Gabriela Liminovič iškovojo sidabro medalį šuolio į aukštį rungtyje, įveikusi kartelę pakeltą į 1,61 m. aukštį. Sveikiname sportininkę ir jos trenerę Eriką Žiupkienę.

Auksinis medalis šiose žaidynėse atiteko Nedai Lasickaitei, kuri šuolio į tolį rungtyje buvo nepralenkiama bei nušoko 5,41 m. Džiaugiamės ir sveikiname sportininkę bei jos trenerę Laimutę Juchnevičienę.