Lengvoji atletika - Naujienos

Vas01

LLAF taurės varžybose žibėjo jaunimas

Šeštadienį Vilniuje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos bei šalies sportinio ėjimo čempionatas.

Varžybos prasidėjo moterų 3000 m sportinio ėjimo rungtimi. Šalies čempionės titulą susigrąžino Brigita Virbalytė-Dimšienė. 3000 m distanciją geriausia praėjusių metų Lietuvos lengvaatletė įveikė per 12 min. 20,77 sek., tapusi sezono lydere pasaulyje.

„Labai sunku eiti Vilniuje. Lietuvos čempionatas, todėl susirinko daugiau nei įprasta ėjikių, teko daug lenkti, o beveik kiekviename posūkyje eiti antru takeliu, – sakė B.Virbalytė. – Šiandien norėjau praeiti tolygiai visus tris kilometrus, neužsiplėšti. Leidau pradžioje vesti Neringai, nors tempas man gal buvo kiek per lėtas. Pasiektu rezultatu esu patenkinta.“

B.Virbalytė laimėjo visus 2003-2010 metais vykusius šalies čempionatus, po to penkerius metus pirmenybes praleido.

„Jautėsi, jog čia yra Lietuvos čempionatas, malonu susigrąžinti titulą“, – kukliai kalbėjo ėjikė.

B.Virbalytė ir antrą vietą užėmusi Neringa Aidietytė už pasiektus aukštus rezultatus apdovanotos ir piniginiais prizais. Beje, trečia finišavusi Živilė Vaiciukevičiūtė pagerino šalies 19-mečių rekordą.

Vyrų ėjimo 5000 m distanciją greičiausiai įveikė Marius Žiūkas – 19 min. 33,72 sek. Dėl prastos sportinės formos planetos čempionatą praleidęs lengvaatletis reabilitavosi po ne itin sėkmingos vasaros. Vis dėlto gera savijauta ėjikas nesigyrė ir šiandien.

„Nesinori leistis į detales, tačiau nesijaučiu atsigavęs tiek, kiek norėčiau. Šiose varžybose nesitikėjau gero rezultato, laikiausi už nugarų ir bandžiau išspausti maksimumą. Pasiruošimo nebuvo, bet valia ir patirtimi pavyko nugalėti, – teigė M.Žiūkas. – Treniruotėse per daug savęs nedžiuginu, nesitikėjau, kad gerai gali būti varžybose. Pasiektu rezultatu viršijau visus lūkesčius.“

Antrą vietą užėmė solidų rezultatą pasiekęs Marius Šavelskis – 19 min. 37,99 sek.

Net trijose rungtyse jėgas išbandė į penktą olimpiadą besitaikanti Austra Skujytė. Daugiakovininkė triumfavo rutulio stūmimo (15,98 m) bei šuolių į aukštį varžybose (180 cm), o be konkurencijos startavusi 60 m barjerinio bėgimo rungties atrankoje buvo antra (8,78 sek.).

„Sportinė forma po truputį kyla, norisi geresnių rezultatų. Su Rio de Žaneiru sieju dideles viltis, normatyvą reikės daryti kažkur gegužės pabaigoje. Viena dalis šnibžda, jog viskas bus gerai, o kita truputį sudvejoja, – prisipažino A.Skujytė. – Šiandien norėjau per daug visko apžioti, vieną bandymą rutulio stūmimo sektoriuje darai ir žiūri, ar dar nereikia eiti šokti. Bandžiau išspausti maksimumą, tačiau nukentėjau šiek tiek ir ten, ir ten.“

Sportininkė po dviejų savaičių Estijoje išbandys jėgas penkiakovės varžybose, tačiau su daugiakove didelių vilčių šį sezoną nesieja. Į pasaulio čempionatą vyks tik trys sportininkės, parodžiusios geriausius rezultatus žiemą, o kitos dalyvės bus atrinktos pagal vasaros startus.

„Reikia priprasti prie varžybų, nes vasaros sezonas nebuvo toks ilgas ir gražus, kokio norėjosi. Prie geriausių svajonių galėčiau būti trejete šią žiemą, abejoju, jog pavyks. Žiūrėsime, Taline bus gera konkurencija, gera atmosfera. Pačiai smalsu, ką pavyks padaryti esant tokioms sąlygoms“, – teigė A.Skujytė.

11-tą kartą LLAF taurės varžybose triumfavo Lina Grinčikaitė-Samuolė. Sprinterė 60 m įveikė per 7,44 sek. bei pasiekė geriausią sezono rezultatą.

„Rezultatai žiemą pakankamai neblogi, nors norėtųsi šiek tiek geriau. Su kiekvienu startu vis geriau, yra dar techninių klaidelių, neįsivažiavimas į sportinę formą, – pasakojo L.Grinčikaitė. – Olimpiniai metai labai svarbūs, labai noriu ir žinau, kad galiu. Pagrindinis tikslas yra olimpiada ir viską darau dėl to. Treniruojuosi nebe Vilniuje, o Klaipėdoje, nes treneris turi matyti, kitaip proceso nebus.“

Lengvaatletė nepraranda vilčių įvykdyti pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvą, kuris lygus 7,32 sek.

„Meluočiau, jei sakyčiau, jog nenoriu į pasaulio čempionatą. Žinoma, rungtis yra 60 m, o ne 100 m, bet dalyvauti ir kovoti labai norėčiau“, – sakė L.Grinčikaitė.

VšĮ „Kauno maratono klubas“ įsteigė 250 eurų piniginį prizą geriausiai pasirodžiusiam jaunimo grupės sportininkui. Pagal IAAF taškų skaičiavimo lentelę, sėkmingiausiai startavo trišuolininkė Diana Zagainova – 13,16 m.

„Asmeninį rekordą pagerinau 49 centimetrais. Aš arba gerinu pusmetriu, arba negerinu, – juokėsi D.Zagainova. – Tikėjausi tokio rezultato, tokie buvo šių metų tikslai. Prieš dvi savaites treniruotėje buvo panašus rezultatas, tad taip ir turėjo atsitikti. Planavau žiemą įvykdyti pasaulio jaunimo čempionato normatyvą (13 metrų), dabar galiu ramiai ruoštis vasarai.“

D.Zagainova netapo varžybų nugalėtoja – ją pralenkė viešnia iš Latvijos Madara Apine, nušokusi 13,27 m. Beje, D.Zagainova tapo vos dešimta istorijoje šalies sportininke, kuriai pavyko įveikti 13 metrų ribą.

„Apmaudu, kad nepavyko užimti pirmos vietos, sutrukdė emocijos. Džiaugiuosi premija, tai pirmas toks įvertinimas. Jei noriu toliau sportuoti, tai yra gera pradžia“, – dovana džiaugėsi Lietuvos lengvaatletė.

Specialų prizą gavo ir įspūdingus rezultatus šią žiemą demonstruojantis Rapolas Saulius. 60 m barjerinio bėgimo rungtyje jis dar kartą įvykdė sporto meistro normą bei finišavo per 7,96 sek. Sportininką piniginiu prizu už aukštą rezultatą apdovanojo tiek LLAF, tiek sporto klubas „Cosma“, įteikęs 250 eurų čekį.

„Nemaniau, kad šiandien galiu gauti kažkokių prizų, labai smagi staigmena. Įtampos beveik nejaučiau, nors per apšilimą kritau ir tai kažkiek išvedė iš pusiausvyros. Finale susikaupiau, atidaviau visas jėgas ir parodžiau, ką galiu geriausiai, – džiaugėsi R.Saulius. – Nesitikėjau šiemet bėgti iš aštuonių sekundžių, bet Dievas davė ir bėgu greitai.“

Sporto klubų žiemos taurės varžybos baigėsi „Cosma“ pergale (10558 taškai), antroje vietoje – antroji šio klubo komanda (9684), trečioje – VŠĮ „Kauno maratono klubas“ (9535).

Po trijų savaičių geriausi šalies lengvaatlečiai sugužės į Kauną, kur vyks šalies uždarų patalpų čempionatas.