Lengvoji atletika - Naujienos

Vas02

A. Palšytė: visi labai norėjo, kad aš siekčiau krepšininkės karjeros

Šeštadienį Vilniuje, lengvosios atletikos manieže, vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos. Tarp dalyvių buvo galima išvysti šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę, kuri praėjusią savaitę Vokietijoje pasiekė Lietuvos uždarų patalpų rekordą bei pakartojo absoliutų šalies rekordą (198 cm). Išskirtinis sportininkės interviu apie šuolius, krepšinį ir mitybą – tik sportas.vilnius.lt lankytojams.

– Kas atsitiko, jog nepavyko sužibėti šiandien (pasiektas rezultatas – 190 cm)?

– Galbūt tiesiog ne ta diena buvo. Turbūt būtų labai gerai kiekvienas varžybas vis gerinti ir gerinti (rekordus – aut. past.). Matyt, reikia suprasti, kada sustot. Kadangi šiandien planavome daryti treniruotę, tai gavosi, kaip gavosi. Bet manau, kad vistiek neblogai.

Vaikystėje lankei baleto treniruotes. Ar tuomet lavinti grakštūs judesiai praverčia šuoliuose į aukštį?

– Beabejo, tai, jog aš nesu „sumedėjęs“ žmogus, kuris negali išsilenkti nė kiek, man padeda.

– Taip pat lankei ir krepšinio treniruotes. Kodėl nusprendei toliau nesekti tėvų pėdomis?

– Visi labai norėjo, kad aš siekčiau krepšininkės karjeros, nes turėjau tam duomenis, bet gana greitai supratau, kad komandinė sporto šaka yra visiškai ne mano dalykas. Aš esu individualistė, todėl man žaisti už kažką ir būti atsakinga už kitų klaidas nesinorėjo.

– Ar daug dėmesio skiri mitybai?

– Iš tiesų turi kontroliuoti savo kūno svorį, nes kiekvieną gramą tau reikia kelti į viršų. Aš valgau tai, kas man yra skanu ir nevengiu įvairaus maisto.

Visi labai norėjo, kad aš siekčiau krepšininkės karjeros, nes turėjau tam duomenis, bet gana greitai supratau, kad komandinė sporto šaka yra visiškai ne mano dalykas.