Lengvoji atletika - Naujienos

Lie09

Sėkmingi lengvaatlečių pasirodymai Lietuvos lengvosios atletikos jaunių čempionate

Liepos 4-5 dienomis Alytuje vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunių čempionatas. Šiose varžybose sėkmingai pasirodė Vilniaus miesto pirmoji komanda, komandinėje miestų įskaitoje užėmusi antrąją vietą, nežymiai nusileidus tik Kauno miesto pirmajai komandai. Vilniaus miesto sporto centro sportininkai šiame čempionate iškovojo apie 30 įvairios prabos medalių.

Puikią sportinę formą šiose varžybose pademonstravo barjerinio bėgimo meistrė Elena Jasaitė, iškovojusi net 2 aukso ir vieną sidabro medalius. Sportininkė neseniai Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo čempionate įvykdė 400 m barjerinio bėgimo rungties Europos jaunimo olimpinio festivalio normatyvą, kuris garantavo vietą Azerbaidžane (Baku) vyksiančiose Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

Sportininkė teigia, kad Alytuje į varžybas vyko tikrai geros sportinės formos, bet pridūrė, jog dar turi kur tobulėti ir stengsis dar labiau pagerinti savo sportinę formą prieš svarbiausias sezono varžybas.

Elena Jasaitė paklausta, kas lėmė net tris iškovotus medalius sportininkė teigia: „Turėjau pavasarį sunkią treniruočių stovyklą Portugalijoje, o grįžus sunkiai dirbau Vilniuje, o prieš startą tinkamai nusiteikiau, susikaupiau ir įveikiau distanciją“. Šie aspektai sportininkei ir leido iškovoti net dvi pirmąsias ir vieną antrąją vietas.

Lengvaatletė pripažįsta, jog prieš bet kokias varžybas nėra lengva suvaldyti stresą, tačiau daug motyvacijos gaudama iš draugų ir trenerės, sugeba tinkamai jį nukreipti ir puikiai startuoti jos stipriausiose rungtyse.

Elena Jasaitė taip pat priduria, kad įvykdžiusi Europos jaunimo olimpinio festivalio normatyvą pajuto, jog gali pasiekti dar geresnių rezultatų ir paskatino kelti sau dar aukštesnius tikslus tiek varžybų, tiek treniruočių metu.

Sportininkės šio sezono tikslas buvo įvykdyti Europos jaunimo olimpinio festivalio normatyvą, o šiuo metu kai jis jau kišenėje, tai tikisi lengvaatletė pasiekti dar geresnę sportinę formą ir geriausią asmeninį rezultatą šiame festivalyje. Elenai Jasaitei po šio festivalio taip pat lauks ne ką lengvesnės varžybos – Baltijos šalių jaunių komandinis čempionatas, kurioms sportininkė turės mažiau nei savaitę laiko pasirengimo po svarbiausio starto savo sportinėje karjeroje.

Paklausta ką galvoja prieš kiekvieną startą, sportininkė teigia: „Prieš kiekvieną individualų bėgimą mintis tik viena – laimėti. 400 metrų bėgimo rungtyje galvojau aplenkti visas sportininkes iki 200 metrų ribos bei likusius 200 metrų bėgti kur kas ramesniu tempu. Džiaugiuosi, kad taip ir pavyko padaryti. 400 m barjerinio bėgimo metu stengiausi kuo geriau užeiti ant barjerų, sutelkti dėmesį į techniką ir nepaslysti, nes bėgimo takelis buvo tiesiog permirkęs nuo lietaus“.

Džiaugiamės Elenos Jasaitės ir trenerės Laimutės Juchnevičienės pasiektais puikiais rezultatais.

Daugiau šių varžybų rezultatų galite rasti čia.