Lengvoji atletika - Naujienos

Bir27

Sėkmingi Vilniaus miesto sporto centro sportininkų pasirodymai

Šių metų birželio 21-22 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo čempionatas. Šios varžybos buvo išbandymas sportininkams, kurie turėjo įveikti ne tik savo numatytas rungtis, bet ir alinantį karštį, kuris siekė net 29 laipsnius. Tačiau Vilniaus miesto komandai atstovaujantys mūsų sporto centro auklėtiniams nesutrukdė pasiekti gerų sportinių rezultatų. Amžiaus grupėje iki 20-ties metų nugalėtojais ir prizininkais tapo penkiolika sportininkų įvairiose rungtyse.

Du skirtingos prabos medalius iškovojusi Gunda Jakimavičiūtė paklausta ar jai šis alinantis karštis nesutrukdė, sportininkė teigė: „Mėgstu šilumą ir apskritai kalbant apie varžybas šiluma yra gana didelis privalumas, nes raumenys neatšąla, todėl padeda pasiekti norimų rezultatų“.

Džiaugiasi sportininkė iškovotu aukso medaliu – 200 m bėgimo rungtyje bei sidabro medaliu 100 m bėgimo rungtyje. Gunda Jakimavičiūtė sportuodama tik trečius metus teigia, kad jai iki dviejų aukso medalių pritrūko didesnės varžybinės patirties ir įdirbio, kuris būtų padėjęs išvengti klaidų ypač 100 m finalinio bėgimo rungties starte bei tikisi ateityje šiose varžybose padarytų klaidų nebekartoti.

200 m bėgimo rungtyje aukso medaliu pasipuošusi sportininkė didžiąją savo sėkmę įvardija taip: „Didžiąją sėkmės dalį lemia darbas, palankios sąlygos (oro temperatūra, vėjo stiprumas) taip pat turi šiek tiek įtakos rezultatams. Tačiau vieni svarbiausių dalykų yra pasitikėjimas savimi, psichologinė stiprybė ir užsispyrimas, kurie galų gale nulemia sėkmę“.

 Gundos Jakimavičiūtės planai netolimoje ateityje: „Liepą dar treniruosiuosi bei dalyvausiu Baltijos šalių jaunimo čempionate, taip pat ir Lietuvos čempionate, o rugpjūčio mėnesį jau atostogausiu“.

Čempionės palinkėjimas jauniesiems sportininkams: „Linkiu atrasti tą sporto šaką, kuri teiktų džiaugsmo ir leistų atsiskleisti, realizuoti potencialą, o vėliau siekti savo užsibrėžtų tikslų bei išmokti laimėti ir pralaimėti. Man asmeniškai sportas davė labai daug, tai ne tik mėgstama veikla, bet ir tam tikra prasme gyvenimo mokykla, išplečianti žmogaus galimybių ribas, suvokimą, kiek daug gali padaryti, o reikia tik noro. Tai tokio suvokimo ir laisvės sporte linkiu ir jauniesiems sportininkams“.

Džiaugiamės Gundos Jakimavičiūtės sėkmingais pasirodymais Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo čempionate bei linkime sėkmės ateityje sportininkei bei jos trenerei Erikai Žiupkienei.

Šių varžybų rezultatus galite rasti  čia.

 

Tuo pačiu metu vyko ir Lietuvos lengvosios atletikos U23 čempionatas. Šiose varžybos gerai pasirodė ir Vilniaus miesto komanda, likusi per „plauką“ nuo pergalės komandinėje įskaitoje bei užleidusi pirmąją vietą Kaunas-1 komandai. Du medalius Vilniaus miesto komandai iškovojo Vilniaus miesto sporto centro sportininkas Dariuš Križanovskij. Šis sportininkas pasižymėjimo 200 m ir 400 m bėgimo rungtyse, iškovodamas sidabro ir aukso medalius. Paklaustas sportininko ko pritrūko pirmoje rungtyje iki auksinio medalio, teigė: „Nespėjo kūnas atsigauti pilnai po pirmosios dienos, kurioje bėgau 400 m rungtyje. Tačiau čempiono titulas 400 m bėgimo rungtyje mane labai atpalaidavo ir lėmė tai, kad kitoje dienoje nejaučiau jokios įtampos bei pavyko pasiekti geriausią asmeninį rezultatą šioje rungtyje“.

Sportininkas besidžiaugdamas 400 m bėgime iškovotu aukso medaliu teigia, kad tai lėmė jo turima greičio ištvermė ir daug įdėto darbo. Dariušui ši distancija labiau patinka nei visos kitos, nes būtent šioje ilgesnėje distancijoje sugeba stipriai progresuoti ir siekti dar aukštesnių tikslų.

Sportininkas paklaustas apie planus ateityje, teigia: „Planuoju toliau treniruotis ir tobulėti bei dalyvauti varžybose – tai pagrindiniai mano planai. Tik po Lietuvos lengvosios atletikos čempionato jau galėsiu atsipūsti ir paskutinį vasaros mėnesį paatostogauti“.

Džiaugiamės sportininko sėkmingais pasirodymai Lietuvos lengvosios atletikos U23 čempionate bei linkime sėkmės ateityje sportininkui ir jo treneriams Vitalijui Kozlovui ir Palmirai Žukienei.

Šių varžybų rezultatus galite rasti čia.