Vandens sporto šakos - Naujienos

Grd07

Jaunieji plaukikai varžėsi Klaipėdoje

Gruodžio 4-5 dienomis į Klaipėdą suvažiavo jaunieji plaukikai. Per 330 sportininkų iš 18 komandų varžėsi vaikų ir jaunučių amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose.

Puikiai jaunučių grupėje startavo Vilniaus MSC plaukikai. 28 rungtyse iškovoti 11 aukso, 9 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

Individualioje įskaitoje merginų tarpe net 4 aukso medaliai atiteko Smiltei Plytnykaitei (50, 100, 200 m krūtine ir 200 m kompl. pl.). Du sidabro medalius iškovojo Ūla Biskytė, (50, 100 m krūtine), bronzos – Evita Boboriko (200 m krūtine).

Įspūdingai startavo metais jaunesnė Stela Švenčionytė. Nors ir netapo čempione, ji iškovojo tris sidabro medalius bei pagerino 50 ir 100 m nugara rungčių Lietuvos 12-mečių rekordus. Dar vieną rekordą ji pagerino su komandos draugėmis E. Boboriko, Rūta Balčiūnaite ir Ūla Kulvinskaite 4×100 m kombinuotoje estafetėje, kurioje iškovojo sidabrą, nusileidusios tik mūsų pirmajai komandai (S. Plytnykaitė, Ū. Biskytė,  Saulė Janutėnaitė, Elzė Morta Daunoravičiūtė). Greičiausiai 4×100 m l. stiliumi taip pat įveikė Vilniaus MSC merginos – S. Plytnykaitė, Laura Narkutė, Emilija Nedzveckaitė, E.M. Daunoravičiūtė.

Tarp vaikinų „turtingiausiu“ tapo Michailas Trusovas. Jis iškovojo 2 aukso (50 m l. stiliumi, 50 m nugara), 1 sidabro (100 m l. stiliumi) ir vieną bronzos (100 m nugara) medalius.  Aukso medaliais pasidabino Artur Boikov (100 m nugara), Titas Vaitukaitis (200 m nugara). Antrąją vietą iškovojo  Martin Gaštold (200 m l. stiliumi). Jam atiteko ir 200 m kompl. pl. rugties bronza. Su bronzos medaliais grįžta ir Damir Rybakov (200 m l. stiliumi), Domantas Iselionis (50 m l. stiliumi).

Nepralenkiama buvo vaikinų estafetės 4×100 m l. stiliumi komanda – M. Gaštold, D. Iselionis, D. Rybakov, M. Trusov). 4×100 m komb. estafetėje vilniečiams  A. Boikovui, Povilui Šližiui, D. Rybakovui, D. Iselioniui atiteko antroji vieta.

Vaikų amžiaus grupėje medalių kraitis kiek mažesnis. Bet ir čia turime kuo džiaugtis.

Mykolas Tuskenis tapo Lietuvos vaikų čempionu 200 m nugara rungtyje, iškovojo sidabrą 100 m nugara, bronzą 50 m nugara bei 200 m l. stiliumi rungtyse. Dvi antrąsias (100 ir 200 m l. stiliumi) ir vieną trečią (50 m nugara) vietą iškovojo Augustina Ambrulaitytė. Pažymėtina, kad jie abu buvo metais jaunesni už savo pagrindinius varžovus. Bronzos medalį iškovojo Evelina Sosnovska (200 m nugara).

Sveikinimai sportininkams, ačiū treneriams Kęstučiui, Vygandui, Elai, Jelenai, Renatai, Donatui, Oksanai, Valentinai, Gražinai, Jelizavetai, Alai puikiai paruošusiems komandą varžyboms.