Vandens sporto šakos - Naujienos

Lap09

Vilniaus komandoms – Lietuvos jaunimo ir jaunių vandensvydžio čempionatų auksas

Alytaus baseine du turnyrus per savaitę laimėjo Sostinės sporto centro vandensvydžio komandos. Vilniečiai nugalėjo Lietuvos jaunių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 18 metų) vandensvydžio čempionatuose.

Jaunių varžybos vyko dviem turais, jos prasidėjo dar sausį, čempionate rungėsi šešios komandos. Visus varžovus pirmame ture įveikę Vilniaus Sostinės sporto centro jaunieji vandensvydininkai (treneriai Nerijus Papaurėlis ir Tadeuš Pašuk), antrame ture taip pat nepaliko vilčių varžovams. Vilniečiai 18:3 įveikė Sostinės sporto centro antrąją komandą, 20: 4 – Kauno „Plaukimo mokyklą“, 23:1 – Alytaus „Sporto ir rekreacijos centrą“, 25:2 – Rygos „Sharks“ ir 16:7 – Elektrėnų Savivaldybės sporto centrą„Patrykas rungtyniavo ne tik rezultatyviai (…), tačiau tikrai negadino vaizdo“, – komandos. Pirma pusė rungtynių su elektrėniškiais vyko atkakli kova, sostinės komanda pirmavo nežymiai 3:2 ir 7:5, tačiau antroje rungtynių pusėje atitrūko ir šventė pergalę rezultatu 16:7. Elektrėnų komanda liko antroje vietoje, treti- kauniečiai, ketvirtoje vietoje – „Sostinės sporto centro“ antroji komanda, aplenkusi varžovus iš Rygos ir Alytaus. Geriausiu turnyro vartininku pripažintas Konradas Karpič (SSC-1), naudingiausiu žaidėju – Lukas Andrejaitis (ESSC), rezultatyviausio žaidėjo prizas įteiktas čempionų komandos kapitonui Patrykui Pašuk. Jo sąskaitoje – 21 įvartis.

„Patrykas rungtyniavo ne tik rezultatyviai, bet ir labai naudingai, atliko keletą rezultatyvių perdavimų, sumaniai darbavosi gynyboje. Per vasarą nemažą pažangą padarė Antonas Jarmolkovič, kurio indėlis į komandos pergales taip pat labai reikšmingas. Vartus patikimai saugojo Konradas Karpič su užduotimis gynyboje neprastai tvarkėsi ir Jonas Krivelis. Pusė komandos žaidėjų buvo net dvejais metais jaunesni, tačiau tikrai negadino vaizdo“ – komandos žaidimą apibendrino čempionų treneris Nerijus Papaurėlis.

Pagrindiniai „Sostinės sporto centro“ komandos pergalės „kalviai“ laimėjo auksą ir Jaunimo čempionate, o Patrykas Pašuk ir Konrad Karpič vėl buvo pripažinti geriausiais savo pozicijose. Naudingiausiu žaidėju šį kartą tapo elektrėniškis Ignas Paškevičius. Keturių komandų turnyre vilniečiai rezultatu 28:6 įveikė SSC antrąją komandą, po atkaklios kovos, tik vieno įvarčio persvara – 11:10 (šešis įvarčius vilniečiams pelnė Patrykas Pašuk, tris – Devidas Kunikauskas, kauniečių gretose tris kartus pasižymėjo Mantvydas Steponavičius) privertė pasiduoti Kauno vandensvydininkus, kurie išvakarėse, rungtynių pabaigoje rezultatu 9:12, neatsilakė prieš Elektrėnų jaunimą. Rungtynėse tarp Elektrėnų ir Vilniaus komandų sprendėsi, kas taps čempionais . Rungtynių pradžioje komandos daug dėmėsio skyrė varžovų lyderiams, todėl pasižymėti pavyko kitiems žaidėjams – pirmame kėlinyje Vilniaus komandai po du įvarčius įmetė Markas Misiūnas ir Evald Svietlikovski, elektrėniškiams du įvarčius pelnė Mantas Grisiūnas. Sostinės komanda jau pirmame rungtynių ketvirtyje įgijo trijų įvarčių persvarą (6:3), vėliau nepaleido iniciatyvos iš rankų. Antroje pusėje Vilniaus komandos pranašumas dar labiau išaugo – susitikimas baigėsi rezultatu 17:10.

Elektrėnų komandai vėl buvo įteikti sidabro medaliai, kauniečiai liko treti. „Atkaklios ir sudėtingos mums buvo rungtynės su Kauno komanda. Mažai tokių žaidžiam Lietuvoje, patirtis- labai naudinga. Po pirmo gana lengvo kėlinio (4:1), kritome į „duobę“, pralaimėdami antrą net 1:6, trečiame kauniečiai išsaugojo dviejų įvarčių persvarą (6:8), ketvirtame kėlinyje „grįžome“ į žaidimą keturiais Patryko Pašuko įvarčiais iš eilės, svarbų baudinį atrėmė mūsų vartininkas Konradas Karpič. Rungtynėse su Elektrėnų komanda žaidėme drausmingai kaip komanda ir rezultatyviai“ – jaunimo čempionato kovas pakomentavo Nerijus Papaurėlis.

Dabar jaunieji šalies vandensvydininkai ruošis Šiaurės Europos šalių jaunimo ir jaunių čempionatams . Abi rinktinės lapkričio pabaigoje Danijoje gins pernai laimėtus čempionų titulus.

Šaltinis: Vilniaus vandensvydžio federacijos pranešimas spaudai