Vilniaus miesto sporto centras - Naujienos

Kov18

Kitais metais planuojama naujojo Lazdynų baseino statybų pradžia

Vietoj senojo Lazdynų baseino bus statomas naujas daugiafunkcinis  Lazdynų sveikatinimo centras  (Erfurto g. 13).  Jis bus projektuojamas pagal ūkio subjektų grupės – UAB “Infes” (pagrindinis partneris), Slangen+Koenis International B.V., UAB “Cloud Architektai”, UAB “Sweco Lietuva” pasiūlytą architektūrinę  idėją, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

„Naujas, modernus, atitinkantis aukščiausius plaukimo sporto reikalavimus  baseinas tikrai nudžiugins visą sporto bendruomenę ir sportui neabejingus žmones, nes bus pritaikytas ir profesionaliam, ir mėgėjiškam sportui. Planuojama, kad projektavimo paslaugos užtruks apie metus, po to iš karto numatyti senojo baseino griovimo ir naujojo statybos darbai, o daugiafunkcinis centras pradės veikti  iki 2018 metų“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Naujojo Lazdynų sveikatinimo centro vertė sieks iki 23 mln. eurų.

VMSC vandens sporto skyriaus vedėjas Gintautas Bartkus pasidžiaugė, kad Lietuvos sostinė jau greit turės šiuolaikišką vandens sporto bazę ir išreiškė viltį, jog plaukikai baseino statybų metu turės kur treniruotis. „Tikiuosi, kad vandens sporto šakų atstovai sulauks šanso pademonstruoti savo sugebėjimus moderniame sveikatingumo centre“ , – teigė G. Bartkus.

Vilniuje plaukikai taip pat gali treniruotis šiuose baseinuose (4 plaukimo takai po 25 m): Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, baseine „Olimpinė pradžia“, Vilniaus moksleivių sveikatos centre. Pradinis plaukikų rengimas gali būti vykdomas privačiuose sporto ir sveikatingumo centruose: 4 „Impuls“ baseinuose, „Victoria Gym“ bei „Forum“ sporto klubų baseinuose. Vis dėlto tik 2 privataus kapitalo baseinai atitinka olimpinį normatyvą – yra 25 metrų ilgio.

Sostinėje jau dabar yra jaučiamas vandens bazių trūkumas, tad griaunant senajį bei statant naujajį baseiną Lazdynuose, gali kilti didelių keblumų. Siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas vilniečiams treniruotis baseinuose, bus būtinas miesto, valstybės institucijų bei privataus kapitalo bendradarbiavimas.

Lazdynų sveikatingumo centre 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – šuoliams į vandenį. Reguliuojamas baseino gylis suteiks galimybę centre treniruotis ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems norintiems: vandens pramogų mėgėjams, senjorams, vaikams, mamytėms su mažyliais, neįgaliems žmonėms. Centre bus šiuolaikiški persirengimo kambariai, pagalbinės patalpos kitoms sporto šakoms, modernūs dušai, kelių šimtų vietų tribūnos, automobilių stovėjimo aikštelė.