Sostinės sporto centras - Naujienos

Sau28

Treneriui Kęstučiui Šapkai – garbingas Šv. Kristoforo apdovanojimas

Jau trečius metus prestižiniai Šv. Kristoforo apdovanojimai sostinėje teikiami miestui švenčiant gimtadienį. Garbingiausių Vilniaus apdovanojimų nusipelno tie, kurie savo idėjas, darbus, projektus skiria Vilniui, garsina miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje. Šįvakar miesto Rotušėje Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė 10 Šv. Kristoforo statulėlių vilniečiams, kurie per praėjusius metus labiausiai pasižymėjo savo darbais. Kandidatūras gauti šį apdovanojimą teikė visi – vilniečiai, įmonės, bendruomenės, mokslo ir meno pasaulio atstovai.

Džiaugiamės, kad vilniečiai įvertino ir Vilniaus miesto sporto centro lengvosios atletikos trenerį Kęstutį Šapką. 1949 m. lapkričio 15 d., (šiais metais treneris šventė 70-ies metų jubiliejų). LR pilietis, išsilavinimas aukštasis (1977 m. (VVPI fizikos-elektronikos specialybė). K. Šapka baigęs VVPI treneriu-sporto mokytoju pradėjo dirbti 1977 metais tuometinėje VSD „Dinamo“ specializuotoje lengvosios atletikos mokykloje. Tais pačiais metais jis buvo paskirtas ir SSSR lengvosios atletikos šuolių rinktinės vyr. treneriu. Šiose pareigose jis dirbo iki 1986 m.
1986 m. K. Šapka perkeltas dirbti į Vilniaus aukštojo sportinio meistriškumo mokyklą. Vėliau dirba Respublikinėje aukštojo meistriškumo mokykloje, o pastarąją panaikinus, perkeliamas į Respublikinį sportininkų centrą. 1998 m. treneris perkeliamas dirbti į Vilniaus miesto sporto mokyklą, o ją reorganizavus perkeliamas dirbti į naujai įsteigtą Vilniaus olimpinį sporto centrą, kur dirbo trenerio-dėstytojo pareigose. Reorganizavus VOSC treneris perkeliamas dirbti į naujai įsteigtą Vilniaus miesto sporto centrą, kur dirba iki šiol trenerio pareigose. Trenerio darbo stažas 42 metai.
K. Šapka yra 2 kartus tapęs Europos čempionu, vieną kartą prizininku. 1972 metais dalyvavo Miuncheno olimpinėse žaidynėse. Jo rekordas šuolyje į aukštį – 2.25 išsilaikė net 18 metų.
2019 m. treneris paruošė Europos jaunimo čempionę trišuolininkę Dianą Zagainovą. Šiais metais ji pagerino ir Lietuvos trišuolio rekordą. Šiais metais treneris taip pat paruošė 4 Lietuvos čempionus ir 4 prizininkus. Diana Zagainova tapo Lietuvos rekordininke trišuolio rungtyje ir įvykdė 2020 metų Tokijo olimpinį normatyvą.