Vilniaus miesto sporto centras - Naujienos

Vas09

Vilniaus miesto sporto centre praktiką atlieka būsimieji treneriai ir vadybininkai

Vilniaus miesto sporto centras (VMSC) pastaruoju metu sulaukia didelio susidomėjimo iš studentų, norinčių atlikti profesinę praktiką. Centre jiems sudaromos tinkamos sąlygos tobulinti savo žinias bei įgyti patirties.

„Smagu, kad atsiranda daugybė studentų, norinčių pas mus įgyti praktinių įgūdžių. Praktikantai pas mus gali iš arti susipažinti su sporto šakų specifika, o mes užtikriname tinkamas sąlygas motyvuotiems studentams. Džiaugiuosi, jog tobulintis nori ne tik būsimi treneriai, bet ir administracijos specialistai“ , – teigė Vilniaus miesto sporto centro direktorius Marius Jukonis. Dalis buvusių praktikantų šiuo metu sėkmingai dirba VMSC.

Didžiausias Vilniaus miesto sporto centro skyrius – vandens sporto šakos – kasmet priima po kelis studentus praktikai. „Pas mus plaukimą lanko per 600 vaikų. Vandens sporto šakų populiarumas pastaruosius keletą metų auga, tad ir būsimųjų plaukimo trenerių poreikis tik didėja“, – pažymi vandens sporto šakų skyriaus vedėjas Gintautas Bartkus.

Būsimieji vandens sporto šakų treneriai VMSC praktikos metu daugiausia prisideda prie varžybų organizavimo ir vykdymo, taip pat jie yra supažindinami su treniruočių procesu. „Į jaunimą žiūrime, kaip į būsimą pamainą, supažindiname studentus su sporto šakos užkulisiais. Akivaizdu, kad daugelio dalykų paskaitose neįmanoma išmokti, reikia tai patirti savo kailiu“, – pasakoja G. Bartkus. „Bendravimas su tėveliais, sportininkų palaikymas, motyvavimas varžybų metu – tai unikalios situacijos, kurias reikia spręsti vietoje, pasitelkus visus savo sugebėjimus.“

Kad jaunieji specialistai ne tik mokosi, bet ir atneša organizacijai naudos rodo tai, jog sėkmingai atlikę praktiką geriausi studentai lieka dirbti. „Mūsų skyriaus specialistas Donatas prieš trejus metus buvo mano praktikantas. Vaikinas gilinosi į organizacijos veiklą, puikiai talkino treneriams, pats siūlė naujovių ir rodė iniciatyvą, tad nusprendėme jį įdarbinti ir džiaugiamės šiuo sprendimu“ , – teigė G. Bartkus.

Daugiausiai studentų praktiką atlieka lengvosios atletikos skyriuje – kasmet jų sulaukiama apie dešimt. Skyriaus vedėjos Zitos Tindžiulienės nuomone, labai svarbu, jog praktikantai įneša naujovių į sporto procesą. „Studentai mums labai padeda fizinio rengimo treniruotėse bei pačiame varžybų procese, asistuodami 27 treneriams. Praktikos metu įgytas žinias studentai moka puikiai pritaikyti, todėl neretai juos kviečiame pasilikti darbuotis VMSC“ , – pasakojo Z. Tindžiulienė.

VMSC atstovai ne tik gausiai ir aktyviai dalyvauja sporto varžybose, centras ir pats organizuoja daug renginių. Dėl šios priežasties yra reikalingi ne tik treneriai, bet ir kompetentingų administracijos darbuotojų kolektyvas. „Džiaugiuosi prisijungęs prie VMSC administracijos komandos. Tikiuosi įgyti naujos patirties ir pagerinti savo įgūdžius dirbant komandoje“ , – pasakojo Lietuvos sporto universiteto (LSU) ketvirtakursis Mantas Grigonis.

Vilniaus miesto sporto centras šiemet priims net 25 praktikantus: lengvojoje atletikoje jų bus 14, individualiose sporto šakose 3, vandens sporte 1, dvikovėje 5 bei 2 administracijoje.